Përhapja e koronavirusit, futbollisti i njohur shqiptar i kombëtares së Kosovës rezulton i infektuar

Dardania Press – Valdrin Mustafa, futbollisti i kombëtares U-21 të Kosovës, ka rezultuar i infektuar me koronavirus.

Sipas Federatës së Futbollit të Kosovës, gjendja e tij është e mirë por është në karantinë me gjithë familjen e tij, në Sarbruken, Gjermani. Kujtojmë që futbollisti i njohur luan me ekipin e parë të Hanoverit.

“Presidenti Agim Ademi ka kontaktuar me Valdrinin dhe e ka inkurajuar atë që të qëndrojë i qetë në shtëpi dhe ta kalojë edhe këtë sfidë me durim e kurajë dhe pa panik, duke i uruar shërim sa më të shpejtë”, – janë shprehur përfaqësues të Federatës së Futbollit të Kosovës, duke konfirmuar kështu edhe lajmin e infektimit të tij. /Pamfleti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *