Momenti kur Robin Krasniqi ‘dërrmon’ boksierin çek, Stanislas Eschner (Video)

Ka përfunduar meçi i mes boksierit shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi dhe çekut Stanislas Eschner, ku boksieri ynë doli fitimtar. Ai e mbylli këtë meçi para kohe, duke e mbyllur në raundin e gjashtë, transmeton Njëshi. Boksieri i famshëm nga Kosova fitoi pas ndërhyrjes së gjyqtarit, kur i kishte dhënë disa goditje radhazi çekut Stanislas Eschner. Momentin kur Krasniqi siguroi fitoren sonte mund ta shikoni në videon e mëposhtme.

 

Ndryshe, kjo ishte hera e parë që Krasniqi del në ring pas 15 muajsh.

Ai ka qenë më parë edhe kampion i Evropës në kategorinë përkatëse në boks. /Njëshi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *