LAJMI I FUNDIT: Kryeministri Hoti paralajmëron mbyllje totale nga COVID-19 nësë..!

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka kërkuar nga qytetarët kujdes maksimal që të evitohet mbyllja totale.Hoti tregoj se cilat masa i kanë institucionet shëndetësore në lidhje me valën e dytë të pandemisë.Postimi i plotë i Avdullah Hotit:Kujdes maksimal për ta përballuar valën e dytë të covid-19 Evropa tanimë është përfshirë nga vala e dytë e pandemisë nga covid-19. Në Kosovë, shifrat e të prekurve nga dje janë bërë treshifrore, ndërkaq numri i të prekurve brenda 24 orëve është dyfish më i lartë se numri i të shëruarve.Institucionet tona po bëjnë të gjitha veprimet e nevojshme, por na duhet kujdes maksimal dhe solidaritet i plotë për të evituar mbylljen totale:me posht kqyrne inqizimin si dhe gjdo gje tjeter fill me posht kqyrne;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *