Koronavirus “gjunjëzon” Champions League, ja se çfarë pritet të ndodh me ndeshjet

Dardania Press – Coronavirusi ka “gjunjëzuar” futbollin, shumë ndeshje janë zhvilluar pa praninë e spektatorëve, madje edhe disa ndeshje të Champions League do të luhen pa tifozë.

Sipas gazetës franceze “L’Equipe”, ndeshja e së mërkurës mes PSG-së dhe Dortmundit në Parc des Princes mund të mos zhvillohet, dhe nëse luhet atëherë do të zhvillohet pa praninë e tifozëve në stadium.

I njëti fat edhe për përballjen Juventus-Lyon, që ka edhe një specifikë tjetër. Si pasojë e gjendjes së vështirë në veri të Italisë, nuk përjashtohet mundësia që kjo ndeshje të spostohet në një fushë asnjëanëse.

Ndërkohë edhe në Spanjë janë tërhequr nga vendimi që ndeshja Barcelona-Napoli të luhej me tifozë. Sipas mediave iberike, edhe kjo sfidë po shkon drejt dyerve të mbyllura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *