Ja Çfarë po ndodh ne selinë e EULEX-it, arrin dhe Autoambulanca

Oficerët e EULEX-it tashmë kanë arritur në selinë e tyre në Fushë Kosovë, ku aty shihet edhe një autoambulancë. Indeksonline ka siguruar pamje ku shihen veturat e tyre në hyrje të selisë së EULEX-it.

Avokati i OVL-UCK, Tomë Gashi tha se ata do të aranzhojnë transportimin e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt nga Aeroporti i Prishtinës për në Hagë, në Gjykatën Speciale.

Ata do të transportohen në Hagë gjatë natës së sotme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *