Gazetarja raportonte live, por ja cka ndodh me femijen pas saj .. (VIDEO)

Një video në Britaninë e Madhe, është bërë virale për shkak të përmbajtjes së saj.I mituri ka marrë të gjithë vëmendjen gjatë një kronike, ku gazetarja po raportonte live parashikimin e motit në televizionin BBC.

Video ka shkaktuar reagime dhe të qeshura për shkak të kërcimeve dhe veprimeve që bënte i mituri.Shikuesit nuk kanë mbajtur të qeshurën teksa shohin veprimet e djalit të vogël në momentin që gazetarja Jen Bartram raporton drejtëpërdrejt nga një plazh në South Shields.Më poshtë keni videon:/noa

E rëndë/ Shk.rumbohet banesa, digjen burrë e grua, gjenden në.. (Emrat)

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Beograd, ku një banesë në rrugën Sava Kovačevića është përfshirë nga flakët dhe për pasojë ka vdekur një çift bashkëshortësh, përkatësisht 55-vjeçari Božidar D. dhe 41-vjeçarja Ivana.

Sipas mediave serbe, zjarrëfikësit kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, por fatkeqësisht ata kanë gjetur vetëm trupat e pajetë të çiftit, ndërsa shkaku i flakëve nuk dihet ende.(FOTO NGA ARKIVA)

Lajm ur.gjent/ Makinat përplasen kokë më kokë, ahh sa gjynah ç’ndodhi aty

Një aksident ndodhi pak minuta më parë. Bëhet me dije se në Tushemisht të Pogradecit janë përplasur 2 makina dhe për pasojë është plagosur një shofer.

Një prej shoferëve u plagos nga ky aksident dhe ndodhet në spitalin e Pogradecit.

Për shkak të fluksit në këtë aks rrugor për shkak se Tushemishti si fshat turistik vizitohet gjatë verës, edhe aksidentet janë më të shpeshta.

Nuk do merrni lajme të mira, kujdes. Meri Shehu nuk është aspak optimiste për ju

Dashi
Sot nuk duhet te merrni vendime te rendesishme dhe as te veproni ne nje situate te paqarte Pas pak Marsi do kthehet i kundert ne shenjen tuaj dhe shume situatat do rikthehen nga fillimi per tu sqaruar
Demi
Ne jeten personale sot ndjeheni te paqarte dhe shume melankolik Kjo vejen ndoshta ngaqe zjarri i brendshem sikur po shuhet dhe nuk ndjeheni as te konfliktuar nga kundershtaret
Binjaket

Se shpejti hena do futet ne shenjen tuaj dhe nje ajer i ri do marri kete re te mjegullt te dites se sotme Por per momentin jeni te bllokuar shpirterisht dhe psikologjikisht
Gaforrja
Thenia Ujku mjegull do sot do ishte e mire per shenjen tuaj por ndryshimi nga sot neser do jete i shpejte dhe nuk do keni shume kohe te mbuloni gabimet
Luani

Disa situatat dhe njerez do ndryshojn ene vendin ku punoni por asgje nuk do jete aq e qarte por disi e trishtueshme ne pergjithesi Ndoshta nuk do ta pranoni nje ndryshim te papritur te pozicionit tuaj ne pune
Virgjeresha
Nje ceshtje ligjore apo nje projekt shume i rendesishem eshte shume i paqarte per ju sot madje me pengesa dhe mund tju fuse ne nje pesimizem dhe deshperim
Peshorja
Kujdes sot ne detyrimet shpirterore e morale pasi do ndjeheni disi te maget apo te vonuar perball dikujt qe ju intereson apo eshte i afert me ju Kujdes ne ceshtjet ekonomike
Akrepi
Do ndjeni nje pengese perball jush si te themi nje marrveshje qe nuk behet apo nje marredhenie qe ne vend te sqarohet keqkuptohet me shume sidomos ne cift
Shigjetari
Sot nuk duhet te merrni asnje vendim per ndryshim pune apo per te ekspozuar planet tuaja Nuk do ndjeheni te qarte me asnje plan apo udhetim pune Kujdes shendetin
Bricjapi
Mjegullnaja do vij ne jeten personale ku nje marredhenie do shqetesohet aq shume sa do detyroheni te hiqni dore apo te qani nese jeni mashkull Nese jeni femer kujdes nga nje e aferme
Ujori
Nje ndryshim ne nje ceshtje shtepie apo me nje figure shoqerore ju stereson ne diten e sotme Kujdes me njerzit qe i cilesoni te afert apo qe rijne prane jush
Peshqit
Ne diten e sote do merrni nje lajm qe nuk eshte shume i mire dhe kjo ju merzit sidomos ne ceshtje pune e miqesie Por duhet te prisni derisa situatat te sqarohet

Ndodh e pamendueshmja/ Dënohet me 8 vite bu.r.g Ish-Presidenti

Është dënuar me 8 vite burg për korrupsion ish-presidenti i Ekuadorit, Rafae Correa, për çështjen e njohur si ”Sobornos 2012-2016”.

”Në vendimin që u përfshinë edhe 15 persona të tjerë, bën pjesë edhe ish-zëvendëspresidenti, Jorge Glas. Gjykata konfirmoi saktësinë e instrumenteve ligjore”, shkruan gazeta ”El Telegrafo”.

Pas këtij vendimi, Correa, i cili jeton në mërgim në Belgjikë, duhet të heqë dorë nga plani i tij për t’u paraqitur kandidat në zgjedhjet që do të mbahet në Ekuador, në vitin 2021.

Për më tepër, vendimi i gjykatës konfirmoi gjithashtu ndalimin për të mbajtur funksione publike për 25 vitet e ardhshme.

“Në fund ata patën sukses. Në një kohë rekord ata morën një vendim përfundimtar për të mos më kandiduar. Ata nuk e kuptojnë se e vetmja gjë që bëjnë është rritja e mbështetjes popullore për personin tim”, komentoi vendimin Correa në Tëitter.

Oh Zot, papritmas femija del para vetures ,dhe pastaj ndodhe.. (VIDEO)

Pershendetje , miq te dashur stafi jone ju sjell videon e rradhes ne dobi te tuajen per permisim e njohurive te reja ose lajmeve te reja ne ditet e sotme , Ju ftojme ta ndiqni videon e rradhes e cila do ta shfaqet pak me posh.te . Ju Faleminderit shume qe jeni pjes e faqes tone ..Oh Zot, papritmas femija del para vetures ,dhe pastaj ndodhe.. (VIDEO)

19 të arre.stuar brenda pak orëve, ja ç’po ndodh, forca të shumta policie dalin në…

Policia Rrugore ka shtuar prezencën e shërbimeve me uniformë në rrugë, por edhe të shërbimeve civile në patrullim, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore,Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë pezulluar 66 leje drejtimi, 19 drejtues mjetesh të arrestuar dhe 1543 masa administrative.“Gjatë 24 orëve të fundit dhe deri në këto momente kanë vijuar dhe vijojnë kontrollet me radar e drager dhe me patrullime në të gjitha akset rrugore, për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të kodit rrugor 📸🚔🚓✍, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore🚑.

Si rezultat i kontrolleve me radar janë konstatuar dhe iu është pezulluar leja e drejtimit 39 drejtuesve të mjeteve që drejtonin mjetet me shpejtësi tej normave të lejuara, që varionin nga 40 deri në 80 km/h mbi normën e lejuar”.Nga kontrollet me drager në të gjithë vendin janë pezulluar 27 leje drejtimi, për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.Janë arrestuar në kushtet e flagrancës, për drejtim mjeti në gjendje të dehur, 10 drejtues mjetesh, ndërsa 9 të tjerë janë arrestuar për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

Janë vendosur 324 masa administrative për parakalime të gabuara dhe 19 për mosrespektim të sinjalistikës rrugore dhe manovra të rrezikshme në rrugë dhe 7 masa maksimale me vlerë 30 mijë lekë të reja, pasi drejtuesit e mjeteve ishin shtetas të huaj.156 masa për mosvendosje të rripit të sigurimit, 184 për përdorim të celularit, 79 për mosvendosje të kaskës mbrojtëse, 456 masa për parkime të gabuara, 18 masa për shkelje të semaforit, 99 masa për mosdhënie përparësie këmbësorëve dhe 211 për shkelje të tjera të kodit rrugor.Janë bllokuar 11 automjete, pasi rezultoi se drejtuesit e tyre kishin të pashlyera më shumë se 5 masa administrative.

Ariu i afrohet makinës, hap derën, por ja çfarë ndodh

Jose Luis Ramos dhe miqtë e tij vendosën të kalojnë një fundjavë relaksuese në natyrë në Carolina të SHBA-së.Por jo gjithçka ishte aq paqësore sa kishin shpresuar. Ndërsa ata ishin në vilë, dikush vendosi të shfrytëzonte rastin. Ishte një ari, i cili vendosi të shikonte nga afër automjetin, shkruan kp, transmeton lajmi.net.

Kur vendosi se nuk kishte asgjë interesante në makinën e parë, ai u ndesh me të tjetër – një Mercedes me shkëlqim, argjend. Pastaj miqtë e panë atë duke hapur në mënyrë të papërshtatshme derën, ashtu si një njeri. Dhe pastaj ai dëgjoi një tingull që e ndaloi. “Unë fillova të bërtas”, tha Ramos.Pas kësaj, ariu ‘hoqi dorë’ nga plani i tij dhe filloi të largohej, duke mos e dëmtuar makinën. /Lajmi.net/

Guys this is crazy I really didn’t think it was going to get some crazy traction enjoy and yes that’s me screaming

Posted by Jose Luis Ramos Jr. on Saturday, May 23, 2020

Paprimtas avioni u per*plas nga zogjte,ja cka ndodhi me pas (VIDEO)

Pershendetje , miq te dashur stafi jone ju sjell videon e rradhes ne dobi te tuajen per permisim e njohurive te reja ose lajmeve te reja ne ditet e sotme , Ju ftojme ta ndiqni videon e rradhes e cila do ta shfaqet pak me posh.te . Ju Faleminderit shume qe jeni pjes e faqes tone ..Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do shi.ko vid.eon e plo.te..