Flokët nuk zbardhen për shkak të plakjes, ky është shkaku i vetëm!

Dardania Press ‘ Qelizat të cilat krijojnë pigmentin nuk mund të rigjenerohen, prandaj bëni me kohë çdo gjë që është e mundshme. Nëse keni vërejtur që flokët tuaj po bëhen të bardha, e vetmja gjë që duhet ta bëni është – të relaksoheni.

Në të vërtetë, studiuesit kanë zbuluar që nuk është fjala për plakje, por për stresin e tepërt. Hulumtuesit nga Universiteti i Harvardit, kanë zbuluar që qelizat të cilat kanë rolin për prodhimin e pigmentit, të cilat u japin ngjyrë flokëve tuaj zhduken kur trupi është i ekspozuar tepër ndikimit të kortizolit, hormonit të stresit, transmeton Telegrafi.

Fatkeqësisht, atyre të cilët e kanë humbur ngjyrën e flokëve dhe u janë zbardhur ato, qelizat të cilat krijojnë pigmentin nuk mund të rigjenerohen, kështu që flokët mbeten të bardha, mirëpo ata të cilët ende kanë ngjyrë natyrale, e dinë se si t’ia bëjnë.

Hulumtimet e mëparshme fajin ia kanë lënë adrenalinës për qimet e thinjura. Hormonet e stresit bëjnë që melanina të migrojë nga flokët në lëkurë, andaj lëkura bëhet më e errët.

Sa më i madh të jetë stresi, dëmi është më i madh. Hulumtimi ynë ka treguar që ekziston lidhja, ka publikuar ekipi i shkencëtarëve.

Flejta me shefin e burrit tim kur ai e dërgonte atë në Itali me punë!

Dardania Press – Përshëndetje, dua të tregoj edhe unë historinë time, jo për tu hapur apo për të pastruar ndërgjegjen, por për të ditur më shumë reagimet tuaja.Kisha goxha kohë që njihesha me Erin pronarin 30 vjeçar të burrit tim. Disa herë që kisha rastisur ta takoj atë në prani të burrit shikimet e tij ishin shumë provokuese, por unë nuk i jepja rëndësi. Një ditë në një drekë të organizuar nga Kompania për të gjithë punonjësit unë isha e ftuar sëbashku me bashkëshortin.duhet ta shtypesh relamen dhe te lexosh historine time

 

Unë dhe burri im ishim në të njëjtën tavolinë me pronarin e kompanisë, atë ditë në fakt isha bërë kaq e mirë sa edhe burri atë ishte duke më thënë tërë kohës, unë qëllimisht kisha veshur një fustan të ngushtë që tregonte format dhe kishte dekoltenë e hapur dhe duhet ta shtypesh relamen dhe te lexosh historine time

A të të puth pak? 19-vjeçarja: Virg.jërinë ma mori profesori 41-vjeçar i martuar, por sot e mora një lajm që…

Kjo është historia e rrëfyer për tabloidin britanik “The Sun”.

E dashur psikologe: Kryej marrëdhënie se.ks uale fantastike me një burrë të martuar, shumë më të madh në moshë se unë, por unë mund të kem shka.tërruar martesën e tij dhe ndihem shumë fajtore.

Jam 19 vjeçe nga Indonezia por kam ardhur këtu për të studiuar në fushën e biznesit në universitet. Shty pe r3klam3n dhe lexo te gjitha:

Ndihem shumë në faj pasi e kam humbur virg jërinë time me këtë burrin e martuar.

Ai na dha një orë leksioni ku foli për biznesin e tij të suksesshëm në internet. Më pas bisedova me të dhe i thashë se ishte frymëzues.

Ai dukej i kënaqur dhe më pyeti nëse mund t’i tregoja se ku mund të drekonte para se të kapte trenin e tij.

Kafeneja jonë e universitetit nuk është e madhe kështu që i sugjerova një restorant aty pranë.

Jo vetëm që ishte takimi im i parë se.ks ual, ai ishte gjithashtu i dashuri im i pare. Më pas më kërkoi të shkoja me të për drekë.

Unë pranova dhe kështu u njohëm. I fola për familjen time. Ai është 41 vjeç dhe nga India. Ai është i martuar me dy fëmijë, por ata dhe gruaja e tij jetojnë në Indi.

Ai më kërkoi numrin tim të telefonit dhe filluam të shkruanim në WhatsApp dhe të flirtonim.

Ne u takuam përsëri në Londër javën e ardhshme. Ai më pyeti nëse mund të më puthte.

I thashë se duhet të largohesha, por ai tha: “Hej, mos shko. Dua të të njoh më shumë. Ndihem sikur po bie në dashuri”.

U gëzova dhe ai më ftoi në dhomën e tij të hotelit. Ne bëmë se ks. Ishte hera e parë, por më bëri të ndihesha shumë mirë.

Ai tha se gruaja e tij është 47 vjeçe dhe ata kurrë nuk bënin marrëdhënie se.ks uale. Ata të dy punojnë shumë dhe kurrë nuk kanë kohë për njëri-tjetrin.

Ne filluam të takoheshim rregullisht dhe nuk ishte vetëm për se.ks in – edhe pse kjo ishte e pabesueshme.

Ne ramë në dashuri. Kemi kaluar ditë të tëra së bashku si një burrë dhe një grua dhe ai më ndihmoi me studimet e mia.

Por pastaj u zgjova më një mesazh këtë mëngjes që theu zemrën time.

Ai shkruante: “Duhet të largohem për t’u kthyer në Indi. Gruaja ime ishte këtu dhe ka parë mesazhet mes nesh. Më vjen keq. Do të përpiqem të gjej një mënyrë për të të kontakuar kur të kthehem”.

Unë nuk e di se çfarë të bëj. A kam shka tërruar martesën e dikujt? Familja ime ka vlera të rrepta dhe ata do të ndjehen shumë të turpëruar për mua. Përshtati: ShkodraNews

Gruaja i futet pa rroba në dhomë ndërkohë që burri i saj mësues po jepte mësim online – Pamje

Dardania Press – Pasi koronavirusi ka ndryshuar jeten e botes tashme dhe mesuesin mbajn mesime online me nxenesit e tyre.

Por nje histori ndryshe ka ndodhur kur nje mesues mban mesim online.

Rasti epik po bën xhiron e rrjetit ku bashkëshortja e një profesori, ka hyrë dhomën ku ai po jepte mësim nga kompjuteri dhe po nderrohej.

Incidenti i padëshirueshëm na vjen nga Argjentina. Mësuesi, teksa shpjegonte leksionin, është ndërprerë nga bashkëshortja e cila futet në dhomë e zhveshur, dhe vazhdon e qetë me idenë që nuk po dilte në kamera.

Kjo është vajza qe ishte me plakun 72 vjeçar ne mottelin e Gilanit, ajo thotë se ..

Një ngjarje interesante ka ndodhur para disa ditësh ku një 72 vjeçar ka ndër,ruar je,të në një mo,tel ku po kry,ente mar,dhenie sek,suale me një 30 vjeçare, e cila tregon saktësisht se çfarë ndodhi në ditën kur ata shkuan ne mo tel.“Nuk me ka qua me zor, kjo është e vërtetë kam shkua për pik te qefit, ai ka qen shumë i pashëm përk undër se i ka pas kogja do vjet, me zor sjam shku”“Nuk e kam pa duke pi diçka, nuk mendoje qe ka pi diçka, kam ik prej vendit se jam t utë shumë.Shtype relamen per te pare videon eksklzuive vetem per ju!

Jeni futur ndonjëherë tek kjo faqe po.rnografike? Vjen lajmi i rëndë për ju

Një problem me sigurinë në një faqe të famshme p.ornografike “h entai”, ka nxjerre postën elektronike të më shumë se një milion përdoruesve të saj.

Kjo ka bere qe h.a.kerët të gjurmojnë “individë të botës reale” qe fshihen pas ka.rikaturave qe luhen ne kete faqe.

Studiuesit në firmën d ixhitale VPN Mentor perfituan prej nje problemi në sistem për të fituar akses në gati 1.2 milion llogari të përdoruesve të regjistruar në faqen e internetit të të rriturve, Luscious.

Sajti i lejon njerëzit të ngarkojnë dhe të ndajnë momente p o rnografike te stilit hentai, bazuar në animime dhe manga të stilit japonez.

Kjo është një nga faqet me të njohura për ata që praktikojne kete gje.

“Dasara E Ka Me Gj*Sin E Çiljetës I Fut Doren Direkt” Një Video Epike Që Ka Thyer Rekorde Shikueshmërie

Dardania Press – Televizionet shqiptare përgjithësisht kanë një programacion shumë të kontrolluar, skenare paraprake dhe një censurë absolute në lidhje me shfaqet se**uale dhe fjalorin ba’nal. Po ashtu edhe vetë personazhet televizive janë shumë konf’ormistë dhe në linjë të rregullt me telespektatorin familjar dhe të ngurtësuar në mendësi.Ajo e mëposhtmja është ndër videot më epike që mund të gjeni online. per te pare videon shtyp ne rek1am

 

 

VIDEO

Çdo Grua Që Do Të Lind Fëmijë Nga 1 Prilli, Do Të Merr Mbi 700 Euro Dhe…

Dardania Press – Seciles grua që do t’i lindë një fëmijë do ti shtohet paga për 10 % dhe për fëmiun do të kujdeset shteti deri sa të fillojë shkollimin, shkruajnë mediat turke transmeton Gazeta NewBorn. Presidenti i Turqisë, Reccep Tayyp Erdogan ka marr edhe vendimin e tij të parë pas vazhdimit të mandatit të tij si president. Erdogan është fokusuar në vendimin e tij të parë në shtimin e popullisisë turke. Vendimi i parë i Erdoganit në qeverisjen e re. Çdo prindi që i bën 5 fëmijë do ti dhurohet banesë dhe 20000 lira qe i bie 719 Euro. Kjo eshte shume e mrekullueshme per prinderit qe do ti jap forca dhe shprese qe te perparojne dhe qe femija i tyre te mos hek per asgje. Sht,ype rrekll,ammen per te kshyr v1djon pr,it 5 se,konda qe te ha,pet.

Ja sa gjatë jeton koronavirusi në rroba

Dardania Press – Me përhapjen e COVID-19, të gjithë po marrin masat paraprake shtesë, duke përfshirë sipërfaqe sanitizuese, larjen e duarve për 20 sekonda dhe shmangien e vendeve të mbushura me njerëz. Por, ka edhe një gjë tjetër që nuk duhet ta lini pas dore kur bëhet fjalë për pastrimin: rrobat tuaja.
Ekspertët tani po thonë që koronavirusi mund të jetojë me veshje të paktën disa orë ose deri në disa ditë, transmeton Gazeta Shneta. Ndërsa koronavirusi zgjatë më gjatë në sipërfaqe të forta, jo poroze si çeliku, virusi sigurisht mund të vazhdojë të jetoj në sipërfaqe të buta si veshje dhe batanije.

Për të shmangur përhapjen e koronavirusit, CDC rekomandon ndryshimin e veshjeve të jashtme posa të hyni në shtëpinë tuaj dhe këshillon që t’i vendoni menjëherë në lavanderi.
Nëse po merrni me rrobat e ndyra nga dikush që tashmë është infektuar me koronavirus, vishni dorëza të disponieshme, dezinfektoni çdo sipërfaqe me të cilën veshjet kanë rënë në kontakt dhe lani duart tuaja tërësisht për 20 sekonda pas prekjes së rrobave.

 

Babain desh e lë zemra kur sheh “djalin” duke u larë në lavatriçe

Dardania Press – Një baba përjetoi fr ikën më të madhe në jetë kur gruaja e tij vendosi një këmishë me fytyrën e fëmijës së tyre në lavatriçe.

Ai mendoi se fëmija i tyre po lahej në lavatriçe. Kur pa fytyrën e foshnjës së tij brenda makinës larëse, një baba nga Rusia për pak sa nuk pësoi një su lm në zemër. Në fund të fundit, tashmë ka histori të fëmijëve që në të vërtetë kanë hyrë në lavatriçe dhe janë mb ytur. Por, për fat të mirë, babai e kuptoi me kohë se në realitet ishte vetëm një këmishë me fytyrën e djalit të stampuar që gruaja e tij e kishte futur për tu larë. Babai më pas e ndau foton e skenës që pa në lavatriçe në rrjetet sociale. Shty pe r3k1am3n me poshte per me shume:

Dhe duke treguar foton, ai shkroi një mesazh: “Ju lutemi, nëse keni ndërmend të lani këmishën tuaj të preferuar me fytyrën e fëmijës tuaj, vendosni një paralajmërim ose diçka …”.

Postimi i babait u bë viral në internet dhe kishte mbi 100,000 shikime dhe mijëra pëlqime. Përdoruesit e Internetit u mahnitën nga imazhi.

“Djema! Unë pothuajse pata një su lm në zemër me këtë foto!”

Një tjetër përdorues i Internetit komentoi: “Zoti im! Dhe, sqaroje në postim se çfarë është, isha me të vërtetë i fri kësuar se kjo ishte e vërtetë.”