Anthony Joshua ka një paralajmërim për Tyson Furyn

Anthony Joshua ka paralajmëruar Tyson Furyn, duke thënë se ai është në listën e tij dhe po pret meçin për ta ‘eliminuar’

Të gjithë po presin një meç mes dy boksierëve nga Britania e Madhe, por fillimisht Joshua do përballet me Kubrat Pulevin, kurse Fury me Deontay Wilder.

Anthony Joshua ka pranuar se ai e dëshiron një meç me Tyson Furyn, për t’i rrëmbyer atij titullin ‘WBC’.
“Nuk ka dyshim se dueli që dua është ai ndaj Tyson Furyt – ai ka diçka që unë dua ta marr, prandaj ndodhet në listën time të eliminimeve” – tha 30 vjeçari për ‘The Sun‘.

“Ai thotë gjëra për mua gjatë gjithë kohës, por Tyson Fury do të jetë relevant vetëm atë ditë kur unë dhe ai do ta nënshkruajmë kontratën për t’u ndeshur”.

“Ai është një person i shkëlqyeshëm dhe ka bërë gjëra të mëdha në boks, por deri në ditën kur ne do përballim, nuk kam asgjë tjetër për të thënë për të. Unë me të vërtetë dua rripin që ai mban” – ka deklaruar Joshua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *