Vajza Puth Të Dashurin Dhe Ndërron Jetë, Ja Çfarë Fshihet Pas Saj

Nuk do ta besoni, por një vajze të re i ka pushuar së rrahuri zemra sapo ajo ka shkëmbyer një puthje me të dashurin e saj.

Bëhet fjalë për Myriam Ducre-Lemay 20 vjeçe e cila në fakt njihej si person që kishte alergji kikirikët.

Vajza e re sapo është takuar me të dashurin i ka dhuruar atij një puthje duke mos ditur asgjë se ai më parë kishte konsumuar kikirikë.

Nëna e saj rrëfen se djali nuk i kishte treguar vajzës se kishte ngrënë kikirikë, pasi nuk ishte në dijeni të sëmundjes së saj.

Gjithashtu ajo pohon se ata të dy nuk kishin shumë kohë së bashku dhe vajza nuk kishte patur mundësi t’i tregonte për alergjinë që i rrezikonte jetën.

Nëna e Myriam Ducre-Lemay pavarësisht rastit të saj tragjik, kërkon të informojë dhe të sensibilizojë të gjithë ata që vuajnë nga alergjitë, për pasojat fatale që mund të kenë në situata të caktuara.
“Pjesa më e rëndësishme e menaxhimit të alergjive tuaja është që ju duhet të informoni njerëzit që ju rrethojnë.

Ju duhet të thoni pa ndrojtje dhe neglizhencë se:

‘Dëgjoni, unë kam alergji ushqimore.

Nëse ka ndonjë problem, më thoni’”, tha nëna e vajzës.

Në vitin 2005, ishte një rast tjetër i raportuar në Montreal të një gruaje të re që ndërroi jetë nga një reaksion alergjik pas puthjes së një djali.

Por një raport i mjekut tregoi më pas se Christina Desforges 15-vjeçare ndërroi jetë nga një atak i astmës, jo një reaksion alergjik, njoftoi në atë kohë Associated Press.

Vd es Këngëtari I Njohur Shqiptar

Vd es Këngëtari I Njohur Shqiptar

Vd es këngëtari i njohur shqiptar Ndahet nga jeta në moshën 69-vjeçare këngëtari i njohur, Qerim Sula. Ai mbylli sytë pas një beteje me një sëmundje të rëndë, sprovë që nuk e kaloi dot.Artisti dibran ishte këngëtar i këngëve epike në vend, ndërsa mbante edhe titulli “Mjeshtër i Madh”.

Zëri i tij dhe kontributi në muzikë do të mbahen mend ndër breza.
V des këngëtari i njohur shqiptar Ndahet nga jeta në moshën 69-vjeçare këngëtari i njohur, Qerim Sula. Ai mbylli sytë pas një beteje me një sëmundje të rëndë, sprovë që nuk e kaloi dot.

Artisti dibran ishte këngëtar i këngëve epike në vend, ndërsa mbante edhe titulli “Mjeshtër i Madh”. Zëri i tij dhe kontributi në muzikë do të mbahen mend ndër breza.

Lajçak “godet” Albin Kurtin, Ti me serbinë nuk guxon…

Qeveria në detyrë ka njoftuar se gjatë mbledhjes së fundit ka marrë vendim që reciprocitetit ndaj Serbisë t’i shtohen masa të reja. Ndaj këtij vendimi të Kurtit, ka re aguar i dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë – Serbi dhe Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Tëitter, Lajçak ka thënë se është i zhgënyer me këtë vendim.

Sipas tij, veprime të tilla e minojnë rifillimin e dialogut dhe duhet të largohen menjëherë.

“I zhgënjyer për masat e reja të reciprocitetit, të vendosura nga qeveria në detyrë e Kosovës. Veprime të tilla të njëanshme e minojnë rifillimin e dialogut dhe duhet të largohen menjëherë. Siç është thënë vazhdimisht, ne presim që të dyja palët në dialog t’i zbatojnë dhe t’i respektojnë marrëveshjet e kaluara”, ka shkruar Lajçak.

Ndryshe, Zyra e Kryeministrit ka bërë me dije se është marrë vendim që të ndalohen dokumentet për produktet bujqësore dhe industriale të cilat hyjnë nga Serbia në Kosovë, që përdorin emra të vendeve ose përmbajnë elemente të tjera që janë në kundërshtim me ligjet e Kosovës.

Nuk Do Ta Besoni Çfarë Vendime Morri Tani Albin Kurti Në Mbledhjen E Qeverisë

Nuk Do Ta Besoni Çfarë Vendime Morri Tani Albin Kurti Në Mbledhjen E Qeverisë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook ka treguar gjashtë vendimet e mbrëmshme të Qeverisë. Në mbledhjen e 37-të të Qeverisë, mbrëmë, morëm 6 vendime:

1.Reciprociteti me Serbinë Edhe emri ‘Kosovë’ është kushtetues, mirëpo, së fundmi Serbia ka ndërruar qasje duke kushtëzuar përdorimin e emrit ‘Republika e Serbisë’. Ne i kundërvihemi me masë reciproke. Obligohet Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë të përdorë stemën dhe emrin ‘Republika e Kosovës’ në të gjitha certifikatat fitosanitare dhe veterinare. Pra, asnjë maune nuk mund të hyjë në Kosovë nëse në certifikatat e tyre nuk figuron: Republika e Kosovës.

2.Bordet Kemi vazhduar shkapjen e Ndërmarrjeve Publike nga keqpërdorimi. Mbrëmë, u shkarkua Bordi i Drejtorëve të KRU “Gjakova” Sh.A. Qeveria e ka bërë shkarkimin e tij për shkak të shkeljeve që janë konstatuar, dhe ku i cili e ka lejuar keqpërdorimin e pronës dhe dëmtimin e mjedisit. Bordi i ri ka këtë përbërje:

Çfarë Po Ndodh Në LDK? Deputeti I Kësaj Partie E Bën ‘Hor’ Isa Mustafën, Mbron Vjosa Osmanin

Çfarë Po Ndodh Në LDK? Deputeti I Kësaj Partie E Bën ‘Hor’ Isa Mustafën, Mbron Vjosa Osmanin

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa zhvlerësoi statistikat e UNDP-së të cilat nxjerrin Vjosa Osmanin si më të pëlqyerën nga qytetarët e vendit. Por ndaj kësaj deklarate të Mustafës ka re aguar deputeti i LDK-së,

Haxhi Avdyli, i cili në Facebook ka shkruar se kur numrat flasin, fjalët janë të tepërta. Fjalët të bazuara në dëshira paraqesin vetëm perceptime personale që dikur veniten, ka shkruar ndër tjera Avdyli.
Postimi i plotë:

Kur numrat flasin, fjalët janë të tepërta. Unë iu #besoj numrave sepse ato bazohen në fa kte e realitet. Fjalët të bazuara në dëshira paraqesin vetëm perceptime personale që dikur veniten.

Video Që Po Përlot Botën, Nëse Keni Zemër Të Dobët Mos E Shikoni

Britain’s Got Talent, gjithmonë di të na surprizojnë, por këtë herë duhet ta keni zemrën e fortë pasi emocioni është i papërshkrueshëm.

Një djalë 22 vjeçar ka marrë pjesë për të kënduar.

Gruffydd jetonte me gjyshen e tij në një ishull të vogël në Uells.

I pyetur se përse nuk jetonte me prindërit ai është shprehur se ai nuk e ka njohur babnë e tij deri në moshën 16 vjeçare.

Filimisht ai nis një këngë ku më pas ndërpritet nga Simon dhe i thotë që të këndojë një këngë tjetër.

Gjatë performancës ai i magjeps të gjithë me performancën e tij ku publiku nuk ndalet së duartrokituri.

Amanda vendos që të shtyp butonin e ‘Golden Buzzer’, i cili të çoj direct e në netët live.

Në sallë askush nuk mund ti mbante lotët

Dëgjonin Një Zë Që Qante Gjatë Natës Në Mal! Vendosin Të Shkojnë Për Kontroll Dhe Bëjnë Një Zbulim Të Jashtëzakonshëm

Trinity Smith dhe bashkëqytetarët e saj dëgjuan britmën e një qeni që vinte nga një mal i Kolorados në Shtetet e Bashkuara.

Vajza është një adhuruese e madhe e kafshëve dhe menjëherë donte të bënte diçka për të.

Në atë pjesë të malit nuk ka as shtëpi as njerëz, kështu që është mjaft e pamundur që një qen të jetë atje vetëm dhe për këtë arsye shumë besonin se ishte ujk.

Por kishte një arsye të mirë për të shkuar në mal për të kontrolluar.

Disa javë më parë, vetëm në atë zonë, kishte humbur një qen me emrin Chloe.

Por edhe pse shanset që të ishte me të vërtetë Chloe ishin shumë të pakta, Triniteti kishte vendosur të shkonte e të shihte.

Sapo ajo arriti në majë të malit ajo dëgjoi përsëri atë thirrje, por nuk mund të kuptonte se ku mund të dilte, sepse ishte shumë larg.

Pas disa orësh, ishte tepër vonë dhe Trinity-t duhej të ndërpriste menjëherë kërkimin.

Të nesërmen ajo u ngjit përsëri në mal, kësaj radhe shoqërohej nga miku i saj Sean Nichols.

Ata ecën për një kohë të gjatë duke u përpjekur për të marrë vëmendjen e qenit, por pa marrë ndonjë rezultat.

Vetëm kur ata ishin gati të hiqnin dorë, ata dëgjuan diçka, ishte ankesa e një qeni.

Këtë herë ata ishin në gjendje të kuptonin burimin nga vinte zëri dhe nxituan në atë zonë.

Pas pak, ata panë trupin e një qeni shumë të hollë që shtrihej mbi një shkëmb.

Ishte e qartë se kafsha e dobët kishte nevojë për ndihmë, dhe nëse Sean dhe Trinity nuk do ta kishin gjetur, ai nuk do të mbijetonte më gjatë.

Në atë moment ata nuk e dinin ende, ashtu siç kishte dyshuar Trinity, ishte Chloe, qeni 14-vjeçar i cili kishte shkuar në një ekskursion me zonjën e saj gjashtë javë më parë dhe kishte humbur.

Pas zhdukjes së tij, familjarët e kishin kërkuar atë kudo për disa javë, por pas një kohe ata kishin humbur shpresën për të gjetur gjallë qenin e tyre të dashur.

Për Chloe-n, gjashtë javët e kaluara vetëm në mal kishin qenë shumë të vështira dhe kishin testuar trupin e saj.

Në fakt, kur e gjetën ai peshonte vetëm 12 kilogramë dhe ishte kockë dhe lëkurë.

Trinitety dhe Sean e morën Chloe-n në makinë dhe, në udhëtimin e kthimit, ata vendosën në rrjetin social lajmin për gjetjen e qenit që po qante gjatë natës.

Shpejt lajmi arriti tek pronarët e Chloe-s, të cilët menjëherë kontaktuan Trinitetin për ta informuar atë se ishte qeni i tyre i humbur.

Ata kishin vendosur të takoheshin në një parkim përgjatë rrugës dhe kur arritën Sean dhe Trinity, gjetën pronarët e Chloe-s me lot në sytë e tyre.

Kur një qen i vjetër si Chloe humbet peshën, ekziston rreziku që ai nuk mund të shërohet.

Por kjo vajzë është një luftëtare dhe vetëm pak ditë pas gjetjes së saj, ajo tashmë po shërohet.

Trinitety dhe Sean shpesh e vizitojnë qenin dhe janë bërë miq të mirë.

Megjithatë, Chloe ende nuk e ka rifituarr plotësisht shëndetin e saj, por ajo është në rrugë të mbarë.

Nëse ajo arriti të mbijetojë vetëm gjashtë javë në mal, tregon se ajo mund të kapërcejë çdo gjë.

Një falënderim i madh për Trinitetin për ndjekjen e instinkteve të saj dhe për të mos hequr dorë kurrë.

Është njerëz si ajo që e bëjnë këtë botë një vend më të mirë.

Fat i mirë për Chloe-n!

A e pëlqyet këtë histori me një fund të lumtur?

Lini një koment dhe mos harroni të ndani këtë histori me miqtë tuaj në Facebook!

A Dini Pse Stjuardesat I Mbajnë Duart Pas Shpine? Ato Fshehin Diçka Pas Duarve

A Dini Pse Stjuardesat I Mbajnë Duart Pas Shpine? Ato Fshehin Diçka Pas Duarve

A e keni vërejtur ndonjëherë, se si para fluturimit, njëra ndër stjuardesat e cila pret udhëtarët gjithmonë i mban duart pas shpinës?

Nëse mendoni që kjo është ndonjë mënyrë e përcaktuar më parë e sjelljes, gaboni.

Ato pikërisht fshehin diçka në duar.

Këtë e bëjnë një shkak të thjeshtë – i numërojnë udhëtarët.

Personeli i kabinës në duar mban një aparat të vogël, me ndihmën e të cilit i numëron udhëtarët.

Këtë zakonisht e bëjnë me rastin e hyrjes suaj në avion, por mund të ndodhë që t’ju “numërojnë” edhe derisa jeni duke u ulur në ulëse.

Kështu duket numëruesi “sekret”:

Për shkak të kësaj duart i mbajnë kryesisht pas shpine, në mënyrë që të mos tërheqin shumë vëmendje ndaj këtij veprimi.

Ndonjëherë këtë e bëjnë pasi të jenë ulur të gjithë, por ndonjëherë edhe nga dy herë – gjatë hipjes në avion dhe pasi të jenë ulur të gjithë.

Fotoja Që Po Çm End Internetin. Çfarë Fshihet Pas Kësaj Vajze?

Fotoja Që Po Çm End Internetin. Çfarë Fshihet Pas Kësaj Vajze?

Një hije pas këmbëve të një vogëlusheje ka tërhequr vëmendjen e gjithë përdoruesve të internetit.

Fotoja është bërë në një varr ezë samurajsh dhe kjo ka bërë që të dilnin hipoteza nga më të ndryshmet.

Ajo u postua në rrjet nga një mik i babait të vogëlushes.

Nga shikimi i hollësishëm duket qartë se pas vajzës janë një palë këmbë me çizme, tipike të samurajve.

Kjo ka bërë që njerëzit të mendojnë se aty ka aktivitete paranormale.

Por një tjetër gjë që vihet re është një shirit blu në shpinën e vajzës.

Sipas studiuesve prapa vajzës është shfaqur një samuraji por ai nuk duket për shkak të këndit të fotografimit.

Megjithëse ka shumë persona që aku zojnë për fotoshop të fotos, autori betohet se fotoja nuk është prekur.